Uroczyste wręczenie sztandaru dla 12. WOG w Toruniu
W dniu 11 czerwca br. na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbyła się doniosła uroczystość wręczenia sztandaru 12. Wojskowemu Oddziałowi Gospodarczemu w Toruniu. W tym doniosłym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i wojskowych, przedstawiciele administracji wojewódzkiej i samorządowej.
Na zaproszenie Komendanta 12. Wojskowego Oddziału Gospodarczego im. Gen. dyw. Karola Otto Kniaziewicza w Toruniu płk. Tomasza Czekaja w uroczystości uczestniczył także Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Wojska Dariusz Kuleta.
NSZZ PW doceniając wartości, które utożsamia sztandar i znaczenie dla społeczności 12. WOG, którego zasadniczym podmiotem są pracownicy cywilni wojska, w tym liczna reprezentacja członków NSZZ PW zaangażował się w pomoc przy ufundowanie sztandaru.
Szczególnym momentem uroczystości było uhonorowanie osób i organizacji, które wniosły istotny wkład w powstanie sztandaru. W dowód uznania Komendant 12. WOG Pan płk Tomasz Czekaj wręczył odznaki pamiątkowe 12. WOG oraz miniaturki sztandaru, a wśród wyróżnionych organizacji znalazł się Zarząd Główny NSZZ PW reprezentowany przez Przewodniczącego Związku Dariusza Kuletę.
Podsumowaniem tej wyjątkowej uroczystości była wojskowa defilada oraz spotkanie pokoleń w przepięknym Dworze Artusa położonym na Staromiejskim Rynku.

źródło zdjęć: torun.pl

